⚡MAXI VÝPREDAJ AŽ -50%!⚡Vybavte sa na sezónu za bezkonkurenčné ceny
Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
(Po-Pia, 9-16 hod.)
0 ks
za 0,00 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 50,00 EUR a máte dopravu ZADARMO
Blog
04.11.2026
Výmena batérie na motorke – ako na to krok za krokom
Motorka neštartuje a štartér len unavene cvaká? Poradíme vám, ako zistiť, či je na vine batéria, ako ju bezpečne vymeniť a ako vybrať tú správnu. čítať celé
31.10.2026
Ako správne zazimovať motorku a pripraviť ju na ďalšiu sezónu?
Pred zimou nestačí motocykel len zaparkovať v garáži. Poradíme vám, ako ho správne zazimovať, chrániť pred nepriaznivými vplyvmi a pripraviť na bezpro... čítať celé
21.08.2026
Jesenné výlety – čaro a špecifiká
Jesenné výlety majú svoje jedinečné čaro. Farebná krajina, pokojnejšie cesty aj príjemnejšie teploty lákajú na posledné kilometre sezóny. Poradíme vám... čítať celé
Zobraziť všetky články

 

banner

 

Zúčastnite sa taktiež na tvorbe nášho eshopu...
Radi uvítame Vaše dotazy, pripomienky, postrehy
a nápady ako zlepšiť a doplniť túto stránku,
aby sme Vám mohli ponúknuť čo najkvalitnejšie služby.
Na kontakt s nami využite nasledujúci 

                 » FORMULÁR «

 

  1. Úvod
  2. Moto sviečky NGK a Denso
  3. Irídiové zapaľovacie sviečky
  4. DENSO Zapaľovacia sviečka IXU27 Iridium Power

DENSO Zapaľovacia sviečka IXU27 Iridium Power

DENSO Zapaľovacia sviečka IXU27 Irídium Power je originálna zapaľovacia sviečka japonskej značky DENSO so závitom M12x1,25 a vzdialenosťou elektród 0,9 mm, určená pre vysoký výkon, rýchlejší štart a spoľahlivé zapaľovanie zmesi aj pri vysokých otáčka... celý popis
Dostupnosť
Nie je skladom
13,24 EUR
/ ks
10,76 EUR
bez DPH
Momentálne nie je k dispozícii
Číslo produktu:112.5337
EAN kód:042511053373
Výrobca:DENSO
Priemer závitu:12,0 mm
Veľkosť kľúča:16 mm
Dĺžka závitu:19,0 mm
V obľúbených Do obľúbených
Podobné produkty
    NGK Zapaľovacia sviečka DCPR9EIX Irídium
    0 hodnotenie
    NGK Zapaľovacia sviečka DCPR9EIX je originálna zapaľovacia sviečka japonského výrobcu NGK (Niterra). Skrátený kód NGK (Stock No.) je 2316. Ide o irídiovú sviečku NGK s tenkou irídiovou strednou elektródou. Špecifikácie: Typ: irídiová stredná elektró...
    24,40 EUR
    / ks
    19,84 EUR bez DPH
    24,40 EUR
    / ks
    19,84 EUR bez DPH
    U dodávateľa – dodanie do 2 dní > 5 ks
      NGK Zapaľovacia sviečka DCR9EIX Irídium
      0 hodnotenie
      NGK Zapaľovacia sviečka DCR9EIX je originálna zapaľovacia sviečka japonského výrobcu NGK (Niterra). Skrátený kód NGK (Stock No.) je 6650. Ide o irídiovú sviečku NGK s tenkou irídiovou strednou elektródou. Špecifikácie: Typ: irídiová stredná elektród...
      27,34 EUR
      / ks
      22,23 EUR bez DPH
      27,34 EUR
      / ks
      22,23 EUR bez DPH
      Nie je skladom
        NGK Zapaľovacia sviečka KR9CI Irídium
        0 hodnotenie
        NGK Zapaľovacia sviečka KR9CI je originálna zapaľovacia sviečka japonského výrobcu NGK (Niterra). Skrátený kód NGK (Stock No.) je 7795. Ide o irídiovú sviečku NGK s tenkou irídiovou strednou elektródou. Špecifikácie: Typ: irídiová stredná elektróda,...
        23,42 EUR
        / ks
        19,04 EUR bez DPH
        23,42 EUR
        / ks
        19,04 EUR bez DPH
        U dodávateľa – dodanie do 2 dní > 5 ks
          NGK Zapaľovacia sviečka DCPR9E
          0 hodnotenie
          NGK Zapaľovacia sviečka DCPR9E je originálna zapaľovacia sviečka japonského výrobcu NGK (Niterra). Skrátený kód NGK (Stock No.) je 2641. Patrí do rady NGK Standard s niklovou strednou elektródou. Špecifikácie: Typ: štandardná, niklová stredná elektr...
          11,65 EUR
          / ks
          9,47 EUR bez DPH
          11,65 EUR
          / ks
          9,47 EUR bez DPH
          U dodávateľa – dodanie do 2 dní > 5 ks
          Kompletné špecifikácie

          DENSO Zapaľovacia sviečka IXU27 Irídium Power je originálna zapaľovacia sviečka japonskej značky DENSO so závitom M12x1,25 a vzdialenosťou elektród 0,9 mm, určená pre vysoký výkon, rýchlejší štart a spoľahlivé zapaľovanie zmesi aj pri vysokých otáčkach motora.

          Špecifikácie:

          • Typ: Irídium, uzemnená elektróda, iridiová stredná elektróda
          • Vzdialenosť elektród: 0,9 mm
          • Veľkosť závitu: M12x1,25
          • Dĺžka závitu: 19 mm
          • Priemer: 12 mm
          • Typ konektora: Krimpovaný SAE
          • Veľkosť kľúča: 16 mm
          • Uťahovací moment: 17 Nm
          • Čistá hmotnosť: 44 g

          Originálne čísla (OE):

          • FIAT: 55210685, 55249868
          • CHRYSLER: 55210685, 55249868
          • JEEP: 55210685, 55249868
          • LANCIA: 55210685, 55249868
          • OPEL: 12 14 093, 12 14 102, 55210685, 55249868

          Vďaka tvarovanej (taper-cut) zemniacej elektróde a jemnej iridiovej strednej elektróde poskytuje rýchlejšie a stabilnejšie zapaľovanie zmesi, čo je výhodou najmä pri vyššom výkone a preteku motora.

          Alternatíva NGK 1 - DCPR9EIX, Alternatíva NGK 2 - DCR9EIX, Alternatíva NGK 3 - IRIMAC9, Alternatíva NGK 4 - KR9CI

          Pre aké značky a modely sa hodí

          Motocykle a skútre – 5 značiek, 24 modelov

          APRILIA – 5 modelov

          ETV – 4 motorizácie

          • ETV 1000 Caponord (PS) · 72 kW (98 k) · 1998–2004
          • ETV 1000 Caponord ABS (PS) · 72 kW (98 k) · 2004–2007
          • ETV 1000 Caponord Rally (PS) · 72 kW (98 k) · 2004–2004
          • ETV 1000 Raid ABS (PS) · 72 kW (98 k) · 2006–2006

          RST – 3 motorizácie

          • RST 1000 Futura (PW) · 72 kW (98 k) · 2001–2003
          • RST 1000 Futura (PW) · 78 kW (106 k) · 2001–2003
          • RST 1000 Futura (PW) · 84 kW (114 k) · 2001–2003

          RSV – 9 motorizácií

          • RSV 1000 R (RR) · 105 kW (143 k) · 2004–2010
          • RSV 1000 R Factory (RR) · 102 kW (139 k) · 2004–2005
          • RSV 1000 R Factory (RR) · 105 kW (143 k) · 2006–2011
          • RSV Mille (ME) · 72 kW (98 k) · 1998–2000
          • RSV Mille (ME) · 87 kW (118 k) · 1998–2000
          • RSV Mille (ME) · 92 kW (125 k) · 1998–2000
          • RSV Mille R (ME) · 87 kW (118 k) · 2000–2000
          • RSV Mille R (RP) · 92 kW (125 k) · 2001–2003
          • RSV Mille R (RR) · 102 kW (139 k) · 2004–2005

          SL – 2 motorizácie

          • SL Falco (PA) · 87 kW (118 k) · 2000–2003
          • SL SL Falco Edition (PA) · 87 kW (118 k) · 2001–2002

          TUONO – 11 motorizácií

          • Tuono (RP) · 96 kW (131 k) · 2003–2003
          • Tuono R (RP) · 92 kW (125 k) · 2004–2005
          • Tuono R (RR) · 102 kW (139 k) · 2006–2011
          • Tuono R (RR) · 72 kW (98 k) · 2006–2011
          • Tuono R (RR) · 78 kW (106 k) · 2006–2011
          • Tuono R (RR) · 98 kW (133 k) · 2006–2011
          • Tuono R Dayona Replica (RR) · 102 kW (139 k) · 2007–2007
          • Tuono R Factory (RP) · 92 kW (125 k) · 2004–2005
          • Tuono R Factory (RR) · 102 kW (139 k) · 2006–2011
          • Tuono V4 R (TY) · 123 kW (167 k) · 2011–2013
          • Tuono V4 R APRC (TY) · 123 kW (167 k) · 2011–2013

          BMW – 1 model

          K – 16 motorizácií

          • K 1200 R (K43) · 120 kW (163 k) · 2004–2008
          • K 1200 R (K43) · 74 kW (101 k) · 2004–2008
          • K 1200 R (K43) · 79 kW (107 k) · 2004–2008
          • K 1200 R Sport (K43) · 120 kW (163 k) · 2005–2007
          • K 1200 S (K40) · 123 kW (167 k) · 2003–2008
          • K 1200 S (K40) · 74 kW (101 k) · 2003–2008
          • K 1200 S (K40) · 79 kW (107 k) · 2003–2008
          • K 1300 GT (K44) · 118 kW (160 k) · 2007–2011
          • K 1300 GT (K44) · 79 kW (107 k) · 2007–2010
          • K 1300 GT Exclusive Edition (K44) · 118 kW (160 k) · 2007–2010
          • K 1300 R (K43) · 127 kW (173 k) · 2007–súčasnosť
          • K 1300 R (K43) · 79 kW (107 k) · 2007–súčasnosť
          • K 1300 R Special Editon (K43) · 127 kW (173 k) · 2007–súčasnosť
          • K 1300 S "30 Jahre K-Modelle" (K40) · 129 kW (175 k) · 2012–súčasnosť
          • K 1300 S (K40) · 129 kW (175 k) · 2009–súčasnosť
          • K 1300 S mit HP Paket (K40) · 129 kW (175 k) · 2012–súčasnosť

          BUELL – 6 modelov

          FIREBOLT – 1 motorizácia

          Firebolt XB12R · 75 kW (101 k) · 2004–2007

          LIGHTNING – 12 motorizácií

          • Lightning XB12S (XB2) · 75 kW (101 k) · 2004–2008
          • Lightning XB12S · 70 kW (95 k) · 2007–2008
          • Lightning XB12STT · 70 kW (95 k) · 2007–2008
          • Lightning XB12STT · 75 kW (101 k) · 2007–2008
          • Lightning XB12Scg Low · 70 kW (95 k) · 2007–2009
          • Lightning XB12Scg · 70 kW (95 k) · 2007–2009
          • Lightning XB12Scg · 75 kW (101 k) · 2006–2007
          • Lightning XB12Ss Long · 70 kW (95 k) · 2007–2009
          • Lightning XB12Ss · 70 kW (95 k) · 2007–2009
          • Lightning XB12Ss · 75 kW (101 k) · 2005–2009
          • Lightning XB9SX City (XB1) · 60 kW (82 k) · 2007–2009
          • Lightning XB9SX City · 62 kW (84 k) · 2005–2006

          XB12S – 1 motorizácia

          XB12Scg 1200 Lightning Low (XB1) · 69 kW (94 k) · 2007–2009

          XB12X – 2 motorizácie

          • XB12X Ulysses (XB2) · 75 kW (101 k) · 2005–2009
          • XB12X Ulysses · 70 kW (95 k) · 2007–2009

          XB12XT – 1 motorizácia

          XB12XT Ulysses (XB2) · 70 kW (95 k) · 2007–2009

          XB9 – 3 motorizácie

          • XB9SX (XB1) · 60 kW (82 k) · 2007–2009
          • XB9SX (XB1) · 62 kW (84 k) · 2006–2009
          • XB9SX (XB1) · 63 kW (86 k) · 2009–2009

          DUCATI – 7 modelov

          750 – 4 motorizácie

          • 750 SS I.E. (V2) · 24 kW (33 k) · 1999–2002
          • 750 SS I.E. (V2) · 45 kW (61 k) · 1999–2002
          • 750 SS I.E. C · 47 kW (64 k) · 1998–2002
          • 750 SS I.E. N · 47 kW (64 k) · 1998–2002

          851 – 4 motorizácie

          • 851 S · 75 kW (102 k) · 1988–1988
          • 851 S · 77 kW (105 k) · 1989–1989
          • 851 Strada · 67 kW (91 k) · 1991–1991
          • 851 Strada · 72 kW (98 k) · 1992–1992

          888 – 6 motorizácií

          • 888 SP · 91 kW (124 k) · 1989–1989
          • 888 SP2 · 80 kW (109 k) · 1990–1990
          • 888 SP3 · 82 kW (112 k) · 1991–1991
          • 888 SP4 · 82 kW (112 k) · 1992–1992
          • 888 SP5 · 87 kW (118 k) · 1993–1993
          • 888 Strada · 72 kW (98 k) · 1993–1993

          916 – 4 motorizácie

          • 916 Biposto · 83 kW (112 k) · 1994–1998
          • 916 SPS · 94 kW (128 k) · 1998–1998
          • 916 Senna · 80 kW (109 k) · 1998–1999
          • 916 Strada Biposto · 72 kW (98 k) · 1994–1997

          996 – 2 motorizácie

          • 996 Biposto · 83 kW (113 k) · 1998–2001
          • 996 S · 94 kW (128 k) · 2000–2001

          MONSTER (900cc - ) – 2 motorizácie

          • Monster S4 · 74 kW (101 k) · 2001–2005
          • Monster S4R · 83 kW (113 k) · 2004–2008

          ST – 3 motorizácie

          • ST 2 · 61 kW (83 k) · 1997–2003
          • ST 4 S (S2, S3) · 85 kW (116 k) · 2001–2005
          • ST 4 · 77 kW (105 k) · 1998–2003

          LAVERDA MOTORCYCLES – 5 modelov

          650 – 5 motorizácií

          • 650 Formula · 47 kW (64 k) · 1995–1996
          • 650 Ghost · 47 kW (64 k) · 1996–1997
          • 650 Legend · 47 kW (64 k) · 1997–1997
          • 650 Sport · 47 kW (64 k) · 1995–1996
          • 650 Strike · 47 kW (64 k) · 1997–1997

          668 – 1 motorizácia

          668 · 47 kW (64 k) · 1996–1997

          750 – 8 motorizácií

          • 750 Black Strike · 68 kW (92 k) · 2000–2000
          • 750 Formula · 68 kW (92 k) · 1998–1999
          • 750 S Formula · 70 kW (95 k) · 2000–2001
          • 750 S Full Fairing · 56 kW (76 k) · 1998–1999
          • 750 S · 56 kW (76 k) · 1998–1999
          • 750 Sport · 60 kW (82 k) · 2000–2001
          • 750 Strike · 68 kW (92 k) · 2000–2001
          • 750 Super Sport · 68 kW (92 k) · 2000–2000

          GHOST – 3 motorizácie

          • Ghost 668 Strike · 47 kW (64 k) · 1998–1999
          • Ghost 668 · 47 kW (64 k) · 1998–1999
          • Ghost 750 Strike · 56 kW (76 k) · 1998–1999

          OR – 1 motorizácia

          OR 600 Atlas · 37 kW (50 k) · 1987–súčasnosť

          Osobné automobily – 10 značiek, 27 modelov

          ABARTH – 5 modelov

          124 – 1 motorizácia

          1.4 (348) · 125 kW (170 k) · 2016–súčasnosť

          500 / 595 / 695 – 8 motorizácií

          • 1.4 (312.AXD1A) · 99 kW (135 k) · 2008–súčasnosť
          • 1.4 (312.AXF11, 312.AXF1A) · 132 kW (180 k) · 2008–súčasnosť
          • 1.4 (312.AXF11, 312.AXF1A, 312.AXD1A) · 118 kW (160 k) · 2008–súčasnosť
          • 1.4 (312.AXF1A, 312.AXD1A) · 103 kW (140 k) · 2010–súčasnosť
          • 1.4 (312.AXT1A) · 140 kW (190 k) · 2008–súčasnosť
          • 1.4 (312.AXY11, 312.AXY1A) · 107 kW (145 k) · 2016–súčasnosť
          • 1.4 (312.AXZ11) · 121 kW (165 k) · 2016–súčasnosť
          • 1.4 (312.AYB11, 312.AYB1A) · 120 kW (163 k) · 2016–súčasnosť

          500C / 595C / 695C – 6 motorizácií

          • 1.4 (312.AXD1A) · 99 kW (135 k) · 2008–súčasnosť
          • 1.4 (312.AXF11, 312.AXF1A) · 132 kW (180 k) · 2010–súčasnosť
          • 1.4 (312.AXF1A, 312.AXD1A) · 118 kW (160 k) · 2011–súčasnosť
          • 1.4 (312.AXF1A, 312.AXF11, 312.AXD1A) · 103 kW (140 k) · 2009–súčasnosť
          • 1.4 (312.AXY1A, 312.AXY11) · 107 kW (145 k) · 2016–súčasnosť
          • 1.4 (312.AXZ1A) · 121 kW (165 k) · 2016–súčasnosť

          GRANDE PUNTO – 4 motorizácie

          • 1.4 (199.AXN1B) · 114 kW (155 k) · 2007–2010
          • 1.4 (199.AXX1B) · 120 kW (163 k) · 2012–súčasnosť
          • 1.4 ESSEESSE / SUPERSPORT (199.AXX1B) · 132 kW (180 k) · 2008–2010
          • 1.4 SUPERSPORT (199.AXX1B) · 132 kW (180 k) · 2012–súčasnosť

          PUNTO EVO – 1 motorizácia

          1.4 (199.AXX1B) · 120 kW (163 k) · 2009–2012

          ALFA ROMEO – 2 modely

          GIULIETTA – 7 motorizácií

          • 1.4 BiFuel (940FXA1A, 940FXT1A) · 88 kW (120 k) · 2011–2017
          • 1.4 TB (940.FYA1A) · 110 kW (150 k) · 2014–2018
          • 1.4 TB (940FXA1A, 940FXT1A) · 88 kW (120 k) · 2010–2020
          • 1.4 TB (940FXB1A, 940FXB11) · 125 kW (170 k) · 2010–2018
          • 1.4 TB (940FXF1A) · 85 kW (116 k) · 2010–2016
          • 1.4 TB (940FXG1A) · 120 kW (163 k) · 2010–2018
          • 1.4 TB (940FXN1A, 940FXU1A) · 77 kW (105 k) · 2011–2017

          MITO – 9 motorizácií

          • 1.4 Bifuel (955.AXG1A) · 88 kW (120 k) · 2016–2018
          • 1.4 Bifuel (955AXG1A) · 88 kW (120 k) · 2009–2016
          • 1.4 MultiAir (955AXN1B) · 125 kW (170 k) · 2009–2018
          • 1.4 TB (955.AYB11, 955.AXB1B) · 103 kW (140 k) · 2013–2018
          • 1.4 TJet (955AXA1B) · 114 kW (155 k) · 2008–2011
          • 1.4 TJet (955AXD1B) · 110 kW (150 k) · 2008–2011
          • 1.4 TJet (955AXG1A) · 88 kW (120 k) · 2008–2013
          • 1.4 Turbo MultiAir (955AXM1A, 955AXR11) · 99 kW (135 k) · 2009–2014
          • 1.4 Turbo MultiAir (955AXS1B, 955AXS11) · 120 kW (163 k) · 2009–2018

          DODGE – 1 model

          DART – 1 motorizácia

          1.4 T · 119 kW (162 k) · 2012–súčasnosť

          FERRARI – 4 modely

          456 GT/GTA – 1 motorizácia

          5.5 (F116) · 325 kW (442 k) · 1993–2004

          5__ MARANELLO – 2 motorizácie

          • 550 · 357 kW (486 k) · 1996–2001
          • 575 M · 380 kW (517 k) · 2002–2006

          550 BARCHETTA – 1 motorizácia

          5.5 · 357 kW (486 k) · 2000–2005

          612 SCAGLIETTI – 1 motorizácia

          5.7 · 397 kW (540 k) · 2004–2011

          FIAT – 10 modelov

          124 – 1 motorizácia

          1.4 (348) · 103 kW (140 k) · 2016–súčasnosť

          500L – 2 motorizácie

          • 1.4 (199LYF1B) · 88 kW (120 k) · 2013–súčasnosť
          • 1.4 LPG (199LYF1B) · 88 kW (120 k) · 2014–súčasnosť

          500X – 4 motorizácie

          • 1.4 (334AXC1B) · 100 kW (136 k) · 2014–súčasnosť
          • 1.4 (334AXC1B, 334AXC11) · 103 kW (140 k) · 2014–súčasnosť
          • 1.4 4x4 (334AXF22) · 120 kW (163 k) · 2015–2018
          • 1.4 4x4 (334AXF22) · 125 kW (170 k) · 2015–súčasnosť

          BRAVO – 3 motorizácie

          • 1.4 16V (198AXS1B) · 103 kW (140 k) · 2010–2014
          • 1.4 T-Jet (198AXF1B) · 110 kW (150 k) · 2007–2014
          • 1.4 T-Jet (198AXG1B) · 88 kW (120 k) · 2007–2014

          DOBLO – 4 motorizácie

          • 1.4 (263AXG1B, 263AXG1A) · 88 kW (120 k) · 2011–2023
          • 1.4 Natural Power (263AXG1B) · 88 kW (120 k) · 2010–2023
          • 1.4 Natural Power · 88 kW (120 k) · 2010–2023
          • 1.4 · 88 kW (120 k) · 2011–2023

          GRANDE PUNTO – 1 motorizácia

          1.4 T-Jet (199AXM1A, 199BXM1A, 199BXN1A) · 88 kW (120 k) · 2007–súčasnosť

          LINEA – 1 motorizácia

          1.4 T-Jet (323AXC1A) · 88 kW (120 k) · 2007–súčasnosť

          PUNTO – 1 motorizácia

          1.4 Turbo Multi Air · 99 kW (135 k) · 2012–súčasnosť

          PUNTO EVO – 1 motorizácia

          1.4 16V (199AXW1A) · 99 kW (135 k) · 2009–2012

          TIPO – 5 motorizácií

          • 1.4 (356HXF1B) · 88 kW (120 k) · 2016–2020
          • 1.4 (356WXF1B) · 88 kW (120 k) · 2016–2020
          • 1.4 LPG (356HXF1B) · 88 kW (120 k) · 2016–2020
          • 1.4 LPG (356SXF1B) · 88 kW (120 k) · 2016–2020
          • 1.4 LPG (356WXF1B) · 88 kW (120 k) · 2016–2020

          CHRYSLER – 1 model

          DELTA – 2 motorizácie

          • 1.4 16V · 103 kW (140 k) · 2011–súčasnosť
          • 1.4 · 88 kW (120 k) · 2011–súčasnosť

          JEEP – 1 model

          RENEGADE – 2 motorizácie

          • 1.4 4x4 · 125 kW (170 k) · 2014–2018
          • 1.4 · 103 kW (140 k) · 2014–2018

          LAMBORGHINI – 1 model

          DIABLO – 9 motorizácií

          • 5.7 · 361 kW (491 k) · 1990–1999
          • 5.7 · 390 kW (530 k) · 1998–2000
          • 6.0 · 434 kW (590 k) · 2000–2003
          • GT 2 · 470 kW (640 k) · 1998–súčasnosť
          • GT 5.9 · 423 kW (575 k) · 1999–súčasnosť
          • SE · 386 kW (525 k) · 1994–1996
          • SV · 390 kW (530 k) · 1998–súčasnosť
          • VT All-wheel Drive · 361 kW (492 k) · 1990–1998
          • VT · 390 kW (530 k) · 1998–súčasnosť

          LANCIA – 1 model

          DELTA – 4 motorizácie

          • 1.4 (844.AXA1A) · 88 kW (120 k) · 2008–2014
          • 1.4 (844.AXB1A) · 110 kW (150 k) · 2008–2014
          • 1.4 16V (844.AXL1A) · 103 kW (140 k) · 2010–2014
          • 1.4 Bifuel (844.AXA1A) · 88 kW (120 k) · 2011–2014

          OPEL – 1 model

          COMBO – 4 motorizácie

          • 1.4 (B05) · 88 kW (120 k) · 2012–súčasnosť
          • 1.4 (C26, D26, E26, C06) · 88 kW (120 k) · 2012–súčasnosť
          • 1.4 CNG (B05) · 88 kW (120 k) · 2012–súčasnosť
          • 1.4 CNG (C26, D26, E26, C05) · 88 kW (120 k) · 2012–súčasnosť

          Zoznam kompatibilných modelov vychádza z oficiálneho katalógu DENSO. Ak svoj stroj v zozname nenájdete, kompatibilitu overíte podľa typového označenia pôvodnej zapaľovacej sviečky alebo podľa OE čísla.

           

          Prečo irídiová sviečka a v čom sa líši od niklovej

          Porovnanie typov zapaľovacích sviečok DENSO

          • Niklová sviečka (štandard)
          • Stredná elektróda z niklovej zliatiny s priemerom rádovo 2,5 mm. Overené a cenovo najdostupnejšie riešenie, ktoré plne vyhovuje všade tam, kde ho predpisuje výrobca stroja.
          • Irídium Power – typ tejto sviečky
          • Patentovaná irídiová stredná elektróda s priemerom 0,4 mm a tvarovaná zemniaca elektróda. Podľa DENSO dosahuje vysokú zápalnosť už pri nízkom napätí a pri 110 km/h prináša o 1,4 % vyšší výkon oproti bežnej sviečke. DENSO ju odporúča priamo pre motocyklové motory.
          • Irídium Racing
          • Ultratenká stredná elektróda navrhnutá s ohľadom na nasadenie vo Formule 1. Aj v náročných podmienkach obmedzuje vynechávanie zapaľovania a udržiava stabilnú akceleráciu. Ide o pretekársky typ určený pre motory s vyšším výkonom.
          • Irídium TT
          • Dve ihlovo tenké elektródy (Twin Tip). Iskra sa môže šíriť do všetkých smerov, čo zlepšuje zapálenie zmesi, znižuje emisie a predlžuje životnosť sviečky. Životnosť zodpovedá servisným intervalom výrobcu motora.
          • Irídium Long Life
          • Irídium na strednej elektróde a platinový čip na zemniacej. Táto kombinácia dobre odoláva korózii a erózii, takže sviečka si udrží kvalitnú iskru počas celého servisného intervalu predpísaného výrobcom vozidla.
          • Irídium Tough
          • Elektródy s využitím platiny. Podľa DENSO poskytuje plný výkon a nižšiu spotrebu paliva v bežnej prevádzke minimálne 100 000 km.
          • Super Ignition Plug (SIP)
          • Kombinácia irídiovej strednej elektródy a platinového hrotu na uzemnenej elektróde. Podľa DENSO ide o najvyšší rad zapaľovacích sviečok, ktorý spája vysokú zápalnosť s dlhou životnosťou. Používa sa najmä ako prvovýbava moderných motorov.

          Vyššia cena irídiovej sviečky vychádza z ceny samotného irídia a z náročnej výroby veľmi tenkej strednej elektródy. Tenšia elektróda potrebuje na preskočenie iskry nižšie napätie, takže menej zaťažuje zapaľovaciu sústavu, a irídium zároveň znáša vyššie teploty než nikel, vďaka čomu si elektróda dlhšie udrží svoj tvar. Ak výrobca vášho stroja predpisuje niklovú sviečku, je to plnohodnotná voľba – irídium je vylepšenie, nie povinnosť.

           

          Časté otázky:

          Sadne mi táto sviečka na môj stroj?

          Rozhodujú rozmery: závit M12x1,25, dĺžka závitu 19 mm a vzdialenosť elektród 0,9 mm. Ak sedia s pôvodnou sviečkou z vášho stroja, IXU27 je správna náhrada. Rovnaký typ má v označení NGK DCPR9EIX, DCR9EIX, IRIMAC9, KR9CI. Vyššie nájdete aj zoznam značiek a modelov z oficiálneho katalógu DENSO. Pred kúpou odporúčame porovnať typové označenie s pôvodnou sviečkou vo vašom stroji, prípadne s údajmi v servisnej knižke.

          Ako často treba sviečku meniť?

          Iridiové sviečky vydržia podstatne dlhšie než niklové, pretože tenká iridiová elektróda oveľa lepšie odoláva opotrebeniu. Presný interval nájdete v servisnej knižke svojho stroja. Sviečku skontrolujte aj skôr, ak motor horšie štartuje alebo stráca ťah.

          Musím nastavovať vzdialenosť elektród?

          Sviečka je z výroby nastavená na 0,9 mm a väčšinou ju netreba upravovať. Ak výrobca vášho stroja predpisuje inú hodnotu, nastavte ju pred montážou špárovou mierkou. Pozor: tenkou iridiovou strednou elektródou nikdy nepáčte ani ňou neohýbajte – ohýba sa výhradne uzemňovacia elektróda.

          Akým momentom ju dotiahnuť a aký kľúč potrebujem?

          Odporúčaný uťahovací moment je 17 Nm, veľkosť kľúča na sviečku 16 mm. Doťahujte vždy na studenom motore a ideálne momentovým kľúčom – pretiahnutá sviečka poškodí závit v hlave, málo dotiahnutá zle odvádza teplo.

          Koľko kusov potrebujem?

          Toľko, koľko má motor valcov – jednovalec 1 ks, dvojvalec 2 ks, štvorvalec 4 ks (niektoré motory majú dve sviečky na valec). Sviečky vždy meňte v celej sade naraz, aby motor bežal rovnomerne.

          Čím je iridiová sviečka lepšia než niklová?

          Irídiová stredná elektróda je oveľa tenšia než niklová, takže na preskočenie iskry stačí nižšie napätie. V praxi to znamená ochotnejší štart, hlavne za studena, pokojnejší chod motora a vyššiu odolnosť elektródy proti opotrebeniu. Podrobné porovnanie jednotlivých typov nájdete v sekcii vyššie.

          Zapaľovacie sviečky DENSO patria vďaka dlhoročnému vývoju a bohatým skúsenostiam z motoršportu medzi overené a spoľahlivé riešenie pre motocykle aj ďalšiu techniku. Precízne spracovanie a kvalitné materiály zaručujú rovnomerné spaľovanie zmesi, ľahší štart motora a dlhú životnosť sviečky.

          Výrobca
          DENSO
          DENSO EUROPE B.V., Hogeweyselaan 165, 1382 JL Weesp, Holandsko
          Parametre
          VýrobcaDENSO
          Priemer závitu12,0 mm
          Veľkosť kľúča16 mm
          Dĺžka závitu19,0 mm

           

          Kontakty
          info@msplanet.sk
          (Po-Pia, 9-16 hod.)
          Obsah stránok www.msplanet.sk podlieha autorskému zákonu č. 185/2015 Z.z. Akékoľvek kopírovanie, publikovanie alebo šírenie obsahu z tejto stránky je zakázané bez predchádzajúceho písomného súhlasu. Platby realizuje: Comgate platobna brana
          maestromaster cardvisa