⚡MAXI VÝPREDAJ AŽ -50%!⚡Vybavte sa na sezónu za bezkonkurenčné ceny
Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
(Po-Pia, 9-16 hod.)
0 ks
za 0,00 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Nakúpte ešte za 50,00 EUR a máte dopravu ZADARMO
Blog
31.10.2026
Ako správne zazimovať motorku a pripraviť ju na ďalšiu sezónu?
Pred zimou nestačí motocykel len zaparkovať v garáži. Poradíme vám, ako ho správne zazimovať, chrániť pred nepriaznivými vplyvmi a pripraviť na bezpro... čítať celé
21.08.2026
Jesenné výlety – čaro a špecifiká
Jesenné výlety majú svoje jedinečné čaro. Farebná krajina, pokojnejšie cesty aj príjemnejšie teploty lákajú na posledné kilometre sezóny. Poradíme vám... čítať celé
04.08.2026
Kompletná výbava na motorku od A po Z: Koľko stojí bezpečnosť a na čom by sa nemalo šetriť?
Bezpečnosť na motocykli začína správnym vybavením. Zistite, čo by nemalo chýbať žiadnemu motocyklistovi, na ktorých častiach výbavy sa neoplatí šetriť... čítať celé
Zobraziť všetky články

 

banner

 

Zúčastnite sa taktiež na tvorbe nášho eshopu...
Radi uvítame Vaše dotazy, pripomienky, postrehy
a nápady ako zlepšiť a doplniť túto stránku,
aby sme Vám mohli ponúknuť čo najkvalitnejšie služby.
Na kontakt s nami využite nasledujúci 

                 » FORMULÁR «

 

  1. Úvod
  2. Moto sviečky NGK a Denso
  3. Irídiové zapaľovacie sviečky
  4. DENSO Zapaľovacia sviečka ITV16TT Iridium TT

DENSO Zapaľovacia sviečka ITV16TT Iridium TT

DENSO Zapaľovacia sviečka ITV16TT Irídium TT je originálna zapaľovacia sviečka japonskej značky DENSO so závitom M14x1,25 a vzdialenosťou elektród 1 mm, vybavená dvojitým iridiovým hrotom (Twin Tip) pre vyššiu odolnosť a dlhšiu životnosť. Špecifikáci... celý popis
Dostupnosť
Nie je skladom
12,35 EUR
/ ks
10,04 EUR
bez DPH
Momentálne nie je k dispozícii
Číslo produktu:112.4718
EAN kód:042511047181
Výrobca:DENSO
Priemer závitu:14,0 mm
Veľkosť kľúča:16 mm
Dĺžka závitu:25,0 mm
V obľúbených Do obľúbených
Kompletné špecifikácie

DENSO Zapaľovacia sviečka ITV16TT Irídium TT je originálna zapaľovacia sviečka japonskej značky DENSO so závitom M14x1,25 a vzdialenosťou elektród 1 mm, vybavená dvojitým iridiovým hrotom (Twin Tip) pre vyššiu odolnosť a dlhšiu životnosť.

Špecifikácie:

  • Typ: Irídium, s odporom, uzemnená elektróda, irídiová stredná elektróda
  • Vzdialenosť elektród: 1 mm
  • Veľkosť závitu: M14x1,25
  • Dĺžka závitu: 25 mm
  • Priemer: 14 mm
  • Typ konektora: Pevný SAE
  • Veľkosť kľúča: 16 mm
  • Uťahovací moment: 22 Nm
  • Čistá hmotnosť: 44 g

Originálne čísla (OE):

  • GENERAL MOTORS: 12622441

Pre aké značky a modely sa hodí

Osobné automobily – 16 značiek, 59 modelov

ALFA ROMEO – 3 modely

159 – 4 motorizácie

  • 3.2 JTS (939AXG2B) · 191 kW (260 k) · 2008–2011
  • 3.2 JTS (939BXH1B) · 191 kW (260 k) · 2008–2011
  • 3.2 JTS Q4 (939AXH1B, 939AXG22) · 191 kW (260 k) · 2005–2011
  • 3.2 JTS Q4 (939BXG2B, 939BXG22) · 191 kW (260 k) · 2006–2011

BRERA – 2 motorizácie

  • 3.2 JTS (939DXG2B, 939DXG1B) · 191 kW (260 k) · 2008–2010
  • 3.2 JTS Q4 (939.DXG22) · 191 kW (260 k) · 2006–2011

SPIDER – 2 motorizácie

  • 3.2 JTS (939EXG2B) · 191 kW (260 k) · 2008–2011
  • 3.2 JTS Q4 (939EXG2B, 939EXG22) · 191 kW (260 k) · 2006–2011

CADILLAC – 3 modely

CTS – 3 motorizácie

  • 3.6 AWD · 229 kW (311 k) · 2008–2013
  • 3.6 · 189 kW (257 k) · 2005–2007
  • 3.6 · 229 kW (311 k) · 2008–2013

SRX – 2 motorizácie

  • 3.6 AWD · 190 kW (258 k) · 2004–2008
  • 3.6 · 190 kW (258 k) · 2004–2008

STS – 2 motorizácie

  • 3.6 · 189 kW (257 k) · 2005–2007
  • 3.6 · 229 kW (311 k) · 2009–2012

FIAT – 1 model

CROMA – 1 motorizácia

2.2 16V · 108 kW (147 k) · 2005–2010

FORD – 16 modelov

B-MAX – 1 motorizácia

1.6 Ti · 77 kW (105 k) · 2012–2017

COUGAR – 1 motorizácia

2.0 16V · 96 kW (131 k) · 1998–2001

ECOSPORT – 2 motorizácie

  • 1.5 Ti · 82 kW (112 k) · 2013–súčasnosť
  • 1.5 Ti-VCT · 81 kW (110 k) · 2013–2022

ESCORT – 24 motorizácií

  • 1.6 16V 4x4 · 66 kW (90 k) · 1995–1998
  • 1.6 16V XR3i · 65 kW (88 k) · 1995–1996
  • 1.6 16V XR3i · 66 kW (90 k) · 1992–1995
  • 1.6 16V XR3i · 66 kW (90 k) · 1995–1999
  • 1.6 16V · 66 kW (90 k) · 1995–1998
  • 1.6 16V · 66 kW (90 k) · 1995–1999
  • 1.6 i 16V · 65 kW (88 k) · 1994–1995
  • 1.6 i 16V · 65 kW (88 k) · 1995–1995
  • 1.6 i 16V · 66 kW (90 k) · 1992–1995
  • 1.6 i 16V · 66 kW (90 k) · 1993–1995
  • 1.6 i 16V · 66 kW (90 k) · 1995–1999
  • 1.8 16V (EDA, EHC) · 85 kW (115 k) · 1995–1998
  • 1.8 16V XR3i · 77 kW (105 k) · 1992–1995
  • 1.8 16V XR3i · 77 kW (105 k) · 1995–1998
  • 1.8 16V XR3i · 85 kW (115 k) · 1995–1998
  • 1.8 16V XR3i · 96 kW (130 k) · 1992–1995
  • 1.8 16V XR3i · 96 kW (130 k) · 1995–2000
  • 1.8 16V · 77 kW (105 k) · 1992–1995
  • 1.8 16V · 77 kW (105 k) · 1995–1995
  • 1.8 16V · 85 kW (115 k) · 1995–1999
  • 1.8 XR3i 16V 4x4 · 77 kW (105 k) · 1993–1995
  • 1.8 XR3i 16V 4x4 · 96 kW (130 k) · 1993–1995
  • 1.8 i 16V · 77 kW (105 k) · 1993–1995
  • 1.8 i 16V · 96 kW (130 k) · 1993–1995

ESCORT CLASSIC – 2 motorizácie

  • 1.6 16V · 66 kW (90 k) · 1998–2000
  • 1.6 16V · 66 kW (90 k) · 1999–2000

FIESTA – 8 motorizácií

  • 1.25 i 16V · 55 kW (75 k) · 1995–2002
  • 1.4 LPG · 71 kW (97 k) · 2009–2017
  • 1.4 i 16V · 66 kW (90 k) · 1996–2002
  • 1.4 i · 66 kW (90 k) · 1996–1999
  • 1.6 16V Sport · 76 kW (103 k) · 2000–2002
  • 1.6 i 16V · 65 kW (88 k) · 1994–1995
  • 1.8 16V · 77 kW (105 k) · 1992–1995
  • 1.8 XR2i 16V · 96 kW (130 k) · 1992–1995

FOCUS – 5 motorizácií

  • 1.4 16V · 55 kW (75 k) · 1998–2004
  • 1.6 16V Flexifuel · 75 kW (102 k) · 2002–2004
  • 1.8 BiFuel · 82 kW (111 k) · 2003–2005
  • 2.0 16V · 96 kW (131 k) · 1998–2004
  • 2.0 16V · 96 kW (131 k) · 1999–2004

KA – 2 motorizácie

  • 1.3 i ROCAM · 51 kW (70 k) · 2002–2008
  • 1.3 i · 44 kW (60 k) · 1996–2008

KA Van – 1 motorizácia

1.3 i · 44 kW (60 k) · 2002–2005

KA+ – 3 motorizácie

  • 1.2 (TK) · 63 kW (85 k) · 2016–2020
  • 1.2 Ti-VCT · 63 kW (85 k) · 2016–2020
  • 1.2 · 51 kW (70 k) · 2016–2020

KUGA – 1 motorizácia

2.5 · 125 kW (170 k) · 2013–súčasnosť

MAVERICK – 2 motorizácie

  • 2.0 16V FWD · 91 kW (124 k) · 2001–súčasnosť
  • 2.0 16V · 91 kW (124 k) · 2001–súčasnosť

MONDEO – 14 motorizácií

  • 1.6 i 16V · 65 kW (88 k) · 1994–1996
  • 1.6 i 16V · 66 kW (90 k) · 1993–1996
  • 1.6 i 16V · 70 kW (95 k) · 1998–2000
  • 1.6 i · 66 kW (90 k) · 1996–2000
  • 1.8 i 16V 4x4 · 85 kW (115 k) · 1993–1996
  • 1.8 i 16V · 82 kW (112 k) · 1994–1996
  • 1.8 i 16V · 85 kW (115 k) · 1993–1996
  • 1.8 i · 85 kW (115 k) · 1996–2000
  • 2.0 i 16V 4x4 · 100 kW (136 k) · 1993–1996
  • 2.0 i 16V 4x4 · 97 kW (132 k) · 1994–1996
  • 2.0 i 16V · 100 kW (136 k) · 1993–1996
  • 2.0 i 16V · 97 kW (132 k) · 1993–1996
  • 2.0 i 16V · 97 kW (132 k) · 1994–1996
  • 2.0 i · 96 kW (131 k) · 1996–2000

ORION – 3 motorizácie

  • 1.6 i 16V · 66 kW (90 k) · 1992–1993
  • 1.8 i 16V · 77 kW (105 k) · 1992–1993
  • 1.8 i 16V · 96 kW (130 k) · 1992–1993

P 100 – 1 motorizácia

2.0 · 57 kW (78 k) · 1987–1992

PUMA – 4 motorizácie

  • 1.4 16V · 66 kW (90 k) · 1997–2000
  • 1.6 16V · 76 kW (103 k) · 2000–2002
  • 1.7 16V · 92 kW (125 k) · 1997–2002
  • Racing ST 160 · 114 kW (155 k) · 1999–2002

FORD USA – 1 model

ESCAPE – 1 motorizácia

2.0 · 91 kW (124 k) · 2001–2004

HUMMER – 1 model

HUMMER – 1 motorizácia

3.5 · 162 kW (220 k) · 2005–súčasnosť

CHEVROLET – 4 modely

CAMARO – 3 motorizácie

  • 6.2 · 333 kW (453 k) · 2016–súčasnosť
  • 6.2 · 339 kW (461 k) · 2015–súčasnosť
  • 6.2 · 339 kW (461 k) · 2016–súčasnosť

CAPTIVA – 1 motorizácia

3.2 4WD · 169 kW (230 k) · 2006–súčasnosť

CORVETTE – 3 motorizácie

  • 6.2 · 336 kW (457 k) · 2013–2019
  • 6.2 · 339 kW (461 k) · 2013–2019
  • 6.2 · 343 kW (466 k) · 2014–2019

TRAILBLAZER – 1 motorizácia

4.2 AWD · 201 kW (273 k) · 2001–2008

MAZDA – 7 modelov

121 – 1 motorizácia

1.25 · 55 kW (75 k) · 1996–2003

2 – 4 motorizácie

  • 1.2 (DY3W) · 55 kW (75 k) · 2003–2007
  • 1.4 · 59 kW (80 k) · 2003–2007
  • 1.6 · 74 kW (100 k) · 2003–2007
  • 1.6 · 74 kW (101 k) · 2003–2007

3 – 5 motorizácií

  • 2.0 (BK10F, BKEP) · 104 kW (141 k) · 2003–2006
  • 2.0 MZR (BLEFW) · 110 kW (150 k) · 2009–2014
  • 2.0 MZR (BLEFW, BL10F) · 108 kW (147 k) · 2009–2014
  • 2.0 MZR DISI (BL12) · 111 kW (151 k) · 2009–2013
  • 2.0 MZR DISI (BLEFW) · 111 kW (151 k) · 2008–2013

5 – 4 motorizácie

  • 2.0 (CREW, CR19) · 107 kW (146 k) · 2005–2010
  • 2.0 (CWEFW) · 106 kW (144 k) · 2010–súčasnosť
  • 2.0 (CWEFW) · 110 kW (150 k) · 2010–súčasnosť
  • 2.0 · 108 kW (147 k) · 2011–súčasnosť

6 – 14 motorizácií

  • 2.0 (GGEP, GG10) · 104 kW (141 k) · 2002–2007
  • 2.0 (GGEP, GG10) · 108 kW (147 k) · 2005–2007
  • 2.0 (GGES) · 104 kW (141 k) · 2002–2007
  • 2.0 (GGES) · 108 kW (147 k) · 2005–2007
  • 2.0 (GYEW) · 104 kW (141 k) · 2002–2007
  • 2.0 (GYEW) · 108 kW (147 k) · 2005–2007
  • 2.0 MZR (GHEFP) · 114 kW (155 k) · 2010–2012
  • 2.0 MZR (GHEFP, GH10F) · 108 kW (147 k) · 2007–2012
  • 2.0 MZR (GHEFS) · 108 kW (147 k) · 2007–2013
  • 2.0 MZR (GHEFS) · 114 kW (155 k) · 2010–2012
  • 2.0 MZR (GHEFW) · 114 kW (155 k) · 2010–2013
  • 2.0 MZR (GHEFW, GH10F) · 108 kW (147 k) · 2007–2013
  • 2.3 (GY3W, GY10) · 122 kW (166 k) · 2002–2008
  • 2.3 AWD (GY3W) · 119 kW (162 k) · 2002–2007

CX-9 – 2 motorizácie

  • 3.5 AWD · 193 kW (263 k) · 2007–súčasnosť
  • 3.5 · 193 kW (263 k) · 2006–2007

TRIBUTE – 2 motorizácie

  • 2.0 (EPEW) · 91 kW (124 k) · 2000–2008
  • 2.0 4WD (EPEW) · 91 kW (124 k) · 2000–2008

MORGAN – 2 modely

FOUR FOUR – 1 motorizácia

1.8 i · 92 kW (125 k) · 1993–2005

PLUS FOUR – 1 motorizácia

1.8 i · 96 kW (131 k) · 1993–1999

OPEL – 6 modelov

ANTARA – 2 motorizácie

  • 3.0 · 190 kW (258 k) · 2010–2015
  • 3.2 V6 · 167 kW (227 k) · 2006–2011

ASTRA – 6 motorizácií

  • 2.0 OPC Turbo (08) · 206 kW (280 k) · 2012–2018
  • 2.2 16V (F07) · 108 kW (147 k) · 2000–2005
  • 2.2 16V (F08, F48) · 108 kW (147 k) · 2000–2005
  • 2.2 16V (F35) · 108 kW (147 k) · 2001–2004
  • 2.2 16V (F67) · 108 kW (147 k) · 2001–2005
  • 2.2 16V (F69) · 108 kW (147 k) · 2001–2005

INSIGNIA – 4 motorizácie

  • 2.0 E85 Turbo (35) · 162 kW (220 k) · 2010–2011
  • 2.0 Turbo 4x4 (68) · 184 kW (250 k) · 2011–2017
  • 2.0 Turbo 4x4 (69) · 184 kW (250 k) · 2011–2017
  • 2.0 Turbo E85 (69) · 162 kW (220 k) · 2008–2017

SPEEDSTER – 1 motorizácia

2.2 (R97) · 108 kW (147 k) · 2000–2005

VECTRA – 5 motorizácií

  • 2.2 16V (F68) · 108 kW (147 k) · 2002–2008
  • 2.2 16V (F69) · 108 kW (147 k) · 2002–2008
  • 2.2 i 16V (F19) · 108 kW (147 k) · 2000–2002
  • 2.2 i 16V (F35) · 108 kW (147 k) · 2000–2003
  • 2.2 i 16V (F68) · 108 kW (147 k) · 2000–2003

ZAFIRA – 1 motorizácia

2.2 16V (F75) · 108 kW (147 k) · 2000–2005

RENAULT – 1 model

19 – 1 motorizácia

1.8 16V · 101 kW (137 k) · 1989–1990

SAAB – 3 modely

9-3 – 7 motorizácií

  • 2.0 t Bio Power · 162 kW (220 k) · 2011–2015
  • 2.0 t BioPower XWD · 162 kW (220 k) · 2008–2015
  • 2.0 t BioPower XWD · 162 kW (220 k) · 2011–2015
  • 2.0 t BioPower · 162 kW (220 k) · 2011–2015
  • 2.0 t XWD · 162 kW (220 k) · 2008–2015
  • 2.0 t XWD · 162 kW (220 k) · 2011–2015
  • 2.0 t · 162 kW (220 k) · 2011–2015

9-3X – 1 motorizácia

2.0 t BioPower XWD · 162 kW (220 k) · 2011–2012

9-5 – 1 motorizácia

2.0 t BioPower · 162 kW (220 k) · 2010–2012

SUZUKI – 1 model

GRAND VITARA – 1 motorizácia

3.2 All-wheel Drive (TDB4, JT632, JB632) · 171 kW (233 k) · 2009–2015

VAUXHALL – 5 modelov

ASTRA – 4 motorizácie

  • 2.0 VXR · 206 kW (280 k) · 2012–2018
  • 2.2 16V (F08, F48) · 108 kW (147 k) · 2001–2005
  • 2.2 16V · 108 kW (147 k) · 2000–2005
  • 2.2 16V · 108 kW (147 k) · 2001–2005

INSIGNIA – 10 motorizácií

  • 2.0 Turbo (35) · 162 kW (220 k) · 2008–2017
  • 2.0 Turbo (35) · 184 kW (250 k) · 2011–2017
  • 2.0 Turbo (68) · 162 kW (220 k) · 2008–2017
  • 2.0 Turbo (68) · 184 kW (250 k) · 2011–2017
  • 2.0 Turbo (69) · 162 kW (220 k) · 2008–2017
  • 2.0 Turbo (69) · 184 kW (250 k) · 2011–2017
  • 2.0 Turbo 4x4 (35) · 162 kW (220 k) · 2008–2017
  • 2.0 Turbo 4x4 (68) · 162 kW (220 k) · 2008–2017
  • 2.0 Turbo 4x4 (69) · 162 kW (220 k) · 2008–2017
  • 2.0 Turbo 4x4 (69) · 184 kW (250 k) · 2011–2017

VECTRA – 4 motorizácie

  • 2.2 16V · 108 kW (147 k) · 2002–2008
  • 2.2 i 16V (F19) · 108 kW (147 k) · 1995–2001
  • 2.2 i 16V (F35) · 108 kW (147 k) · 1995–2001
  • 2.2 i 16V (F68) · 108 kW (147 k) · 2000–2003

VX220 – 1 motorizácia

2.2 i · 108 kW (147 k) · 2000–2005

ZAFIRA – 1 motorizácia

2.2 16V · 108 kW (147 k) · 1998–2004

VOLVO – 3 modely

C30 – 1 motorizácia

1.6 · 74 kW (100 k) · 2006–2012

S40 – 1 motorizácia

1.6 · 74 kW (101 k) · 2005–2012

V50 – 1 motorizácia

1.6 · 74 kW (101 k) · 2005–2012

WESTFIELD – 2 modely

130 – 1 motorizácia

1.8 · 85 kW (115 k) · 1997–súčasnosť

ZE – 1 motorizácia

1.8 i · 96 kW (130 k) · 1993–1997

Zoznam kompatibilných modelov vychádza z oficiálneho katalógu DENSO. Ak svoj stroj v zozname nenájdete, kompatibilitu overíte podľa typového označenia pôvodnej zapaľovacej sviečky alebo podľa OE čísla.

 

Prečo irídiová sviečka a v čom sa líši od niklovej

Porovnanie typov zapaľovacích sviečok DENSO

  • Niklová sviečka (štandard)
  • Stredná elektróda z niklovej zliatiny s priemerom rádovo 2,5 mm. Overené a cenovo najdostupnejšie riešenie, ktoré plne vyhovuje všade tam, kde ho predpisuje výrobca stroja.
  • Irídium Power
  • Patentovaná irídiová stredná elektróda s priemerom 0,4 mm a tvarovaná zemniaca elektróda. Podľa DENSO dosahuje vysokú zápalnosť už pri nízkom napätí a pri 110 km/h prináša o 1,4 % vyšší výkon oproti bežnej sviečke. DENSO ju odporúča priamo pre motocyklové motory.
  • Irídium Racing
  • Ultratenká stredná elektróda navrhnutá s ohľadom na nasadenie vo Formule 1. Aj v náročných podmienkach obmedzuje vynechávanie zapaľovania a udržiava stabilnú akceleráciu. Ide o pretekársky typ určený pre motory s vyšším výkonom.
  • Irídium TT – typ tejto sviečky
  • Dve ihlovo tenké elektródy (Twin Tip). Iskra sa môže šíriť do všetkých smerov, čo zlepšuje zapálenie zmesi, znižuje emisie a predlžuje životnosť sviečky. Životnosť zodpovedá servisným intervalom výrobcu motora.
  • Irídium Long Life
  • Irídium na strednej elektróde a platinový čip na zemniacej. Táto kombinácia dobre odoláva korózii a erózii, takže sviečka si udrží kvalitnú iskru počas celého servisného intervalu predpísaného výrobcom vozidla.
  • Irídium Tough
  • Elektródy s využitím platiny. Podľa DENSO poskytuje plný výkon a nižšiu spotrebu paliva v bežnej prevádzke minimálne 100 000 km.
  • Super Ignition Plug (SIP)
  • Kombinácia irídiovej strednej elektródy a platinového hrotu na uzemnenej elektróde. Podľa DENSO ide o najvyšší rad zapaľovacích sviečok, ktorý spája vysokú zápalnosť s dlhou životnosťou. Používa sa najmä ako prvovýbava moderných motorov.

Vyššia cena irídiovej sviečky vychádza z ceny samotného irídia a z náročnej výroby veľmi tenkej strednej elektródy. Tenšia elektróda potrebuje na preskočenie iskry nižšie napätie, takže menej zaťažuje zapaľovaciu sústavu, a irídium zároveň znáša vyššie teploty než nikel, vďaka čomu si elektróda dlhšie udrží svoj tvar. Ak výrobca vášho stroja predpisuje niklovú sviečku, je to plnohodnotná voľba – irídium je vylepšenie, nie povinnosť.

 

Časté otázky:

Sadne mi táto sviečka na moje auto?

Rozhodujú rozmery: závit M14x1,25, dĺžka závitu 25 mm a vzdialenosť elektród 1 mm. Ak sedia s pôvodnou sviečkou z vášho auta, ITV16TT je správna náhrada. Vyššie nájdete aj zoznam značiek a modelov z oficiálneho katalógu DENSO. Pred kúpou odporúčame porovnať typové označenie s pôvodnou sviečkou vo vašom stroji, prípadne s údajmi v servisnej knižke.

Ako často treba sviečku meniť?

Iridiové sviečky vydržia podstatne dlhšie než niklové, pretože tenká iridiová elektróda oveľa lepšie odoláva opotrebeniu. Presný interval nájdete v servisnej knižke svojho auta. Sviečku skontrolujte aj skôr, ak motor horšie štartuje alebo stráca ťah.

Musím nastavovať vzdialenosť elektród?

Sviečka je z výroby nastavená na 1 mm a väčšinou ju netreba upravovať. Ak výrobca vášho auta predpisuje inú hodnotu, nastavte ju pred montážou špárovou mierkou. Pozor: tenkou iridiovou strednou elektródou nikdy nepáčte ani ňou neohýbajte – ohýba sa výhradne uzemňovacia elektróda.

Akým momentom ju dotiahnuť a aký kľúč potrebujem?

Odporúčaný uťahovací moment je 22 Nm, veľkosť kľúča na sviečku 16 mm. Doťahujte vždy na studenom motore a ideálne momentovým kľúčom – pretiahnutá sviečka poškodí závit v hlave, málo dotiahnutá zle odvádza teplo.

Koľko kusov potrebujem?

Toľko, koľko má motor valcov – jednovalec 1 ks, dvojvalec 2 ks, štvorvalec 4 ks (niektoré motory majú dve sviečky na valec). Sviečky vždy meňte v celej sade naraz, aby motor bežal rovnomerne.

Čím je iridiová sviečka lepšia než niklová?

Irídiová stredná elektróda je oveľa tenšia než niklová, takže na preskočenie iskry stačí nižšie napätie. V praxi to znamená ochotnejší štart, hlavne za studena, pokojnejší chod motora a vyššiu odolnosť elektródy proti opotrebeniu. Podrobné porovnanie jednotlivých typov nájdete v sekcii vyššie.

Zapaľovacie sviečky DENSO patria vďaka dlhoročnému vývoju a bohatým skúsenostiam z motoršportu medzi overené a spoľahlivé riešenie pre motocykle aj ďalšiu techniku. Precízne spracovanie a kvalitné materiály zaručujú rovnomerné spaľovanie zmesi, ľahší štart motora a dlhú životnosť sviečky.

Výrobca
DENSO
DENSO EUROPE B.V., Hogeweyselaan 165, 1382 JL Weesp, Holandsko
Parametre
VýrobcaDENSO
Priemer závitu14,0 mm
Veľkosť kľúča16 mm
Dĺžka závitu25,0 mm

 

Kontakty
info@msplanet.sk
(Po-Pia, 9-16 hod.)
Obsah stránok www.msplanet.sk podlieha autorskému zákonu č. 185/2015 Z.z. Akékoľvek kopírovanie, publikovanie alebo šírenie obsahu z tejto stránky je zakázané bez predchádzajúceho písomného súhlasu. Platby realizuje: Comgate platobna brana
maestromaster cardvisa